Raiffeisen Bank

Naše CTS řešení pokrývá v Raiffeisenbank komplexní řešení investičního bankovnictví s důrazem na obchodování s cennými papíry pro institucionální klienty a zajištění vypořádání obchodů s cennými papíry. CTS jsme taktéž úspěšně rozšířili o podporu investičních produktů, které využívali bývalí klienti Citibank z retailového segmentu.

V souvislosti s implementací nových evropských směrnic MIFID II / MiFIR CTS a regulatorních potřeb Raiffeisenbank byl systém CTS rozšířen o funkcionalitu Systematická internalizace (SI). Tato funkčnost v sobě zahrnuje evidenci finančních instrumentů splňující podmínky SI, zasílání informací o uskutečněných transakcích (APA reporting) a zejména generování ex-post reportů zveřejňujících informace o poobchodní transparenci SI. Klienti Raiffeisenbank tak díky těmto přehledům získají komplexní informace o kvalitě provádění obchodů, případně o pravděpodobnosti provádění obchodů s daným finančním instrumentem.

Společnost CTS TRADE IT je naším dlouhodobým a strategickým partnerem pro oblast Treasury. Systém CTS vždy dokázal pokrýt naše potřeby a nezanedbatelný klad je rozvoj produktu i v režii dodavatele. Velmi oceňuji vysokou odbornost pracovníků společnosti, kteří byli a jsou neocenitelnými partnery při odborné diskuzi a/i hledání společných řešení. Společnost CTS TRADE IT vždy také uměla včas a v požadovaném rozsahu reagovat na legislativní změny, které pravidelně monitoruje. To je velmi přínosný a nadstandardní servis.

Přečtěte si případovou studii
Implementace CTS ve Slovenské spořitelně

Výsledkem implementace CTS je snížení provozních nákladů oddělení treasury díky kvalitnější IT podpoře procesů v oblasti obchodování s cennými papíry na místní i zahraničních burzách a efektivnímu napojení na slovenský depozitář cenných papírů, včetně přímé podpory prodeje treasury produktů v pobočkové síti banky